בריאות ותזונה נכונה יותר לפני כניסה להריון תורמת להריון בריא יותר

בריאות האם והילד באוסטרליה, כמו רוב המדינות, התמקדה באופן מסורתי בבריאות במהלך ההיריון בשנים הראשונות של חיי התינוק. אבל גישה זו עלולה להחמיץ הזדמנות מפתח כדי לשפר את ההיריון ואת תוצאות הלידה.

בסדרה של מאמרים שפורסמו ב- Lancet, צוות המחקר טוען שבריאות האישה בחודשים ובשנים לפני כניסתן להריון יכולה להשפיע על בריאותן במהלך ההיריון ועל התפתחות התינוק.

ידוע כי עישון ועלייה בצריכה של אלכוהול במהלך ההיריון מגבירים את הסיכון למשקל לידה נמוך ולידה מוקדמת (לפני 37 שבועות), אשר קשורה לשיעורים גבוהים יותר של מחלות לב וסוכרת בשלב מאוחר יותר בחיים.

[fusion_imageframe image_id="2316" max_width="" style_type="glow" stylecolor="" hover_type="none" bordersize="" bordercolor="" borderradius="" align="none" lightbox="no" gallery_id="" lightbox_image="" alt="" link="" linktarget="_self" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]https://strongmama.co.il/wp-content/uploads/2019/01/679-400×267.jpg[/fusion_imageframe]

המחקר הזה מראה שהשמנה ותזונה לקויה יכולה גם להגביר את הסיכון לסיבוכים בהריון כגון סוכרת הריון, לחץ דם גבוה, רעלת הריון- רעלת הריון היא מצב קשה שגורם ללחץ דם גבוה וחלבונים בשתן, ועלולה לגרום לפגיעה בתפקוד הכליות או הכבד.

לכן חשוב לעודד נשים לשפר את אורח החיים שלהן הרבה לפני שהן מתחילות לתכנן משפחה. למעשה, זה יכול להתחיל בגיל ההתבגרות, כאשר הרגלים לא בריאים רבים – כגון עישון, תזונה לקויה, צריכת אלכוהול – מתחילים.

חזרה למאמרים ראשי

www.StrongMama.co.il