שתיית אלכוהול בהיריון?! למה לא בעצם??

כמה את יודעת על מקור נסיבות ההנחיה: לא לשתות בהריון [אלכוהול]?

רוב הנשים מודעות להנחית ה"אל תשתי [אלכוהול]" אך אם את בהריון יש מחקר חדש שמראה המסר הזה הוא פשטני מידי.

בכירים לרפואה בבריטניה ממליצים לנשים להפסיק לחלוטין לשתות אלכוהול כשהן מתכננות להיכנס להיריון או שכבר בהיריון. הם מתבססים על כך שמצאו ששתיית משקאות אלכוהוליים חזקים בהריון מעלים סיכויים למשקל לידה נמוך, הפלה, תסמונת אלכוהול עוברית, הפרעות ספקטרום אלכוהול עוברית- תנאים המשפיעים על פיתוח פיזי ומנטאלי.

מחקרים מראים שצריכת אלכוהול באחוזי אלכוהול נמוכים בכמות של 1-2 יחידות בשבוע (יחידה אחת שוות ערך למשל לקצת פחות מ1/2 ליטר של בירה 4%), עם זאת היו גם כמה מחקרים ברמה גבוהה שהתייחסו לנזק גם בשתייה באחוזים נמוכים.

[fusion_imageframe image_id="2506" max_width="" style_type="glow" stylecolor="" hover_type="none" bordersize="" bordercolor="" borderradius="" align="none" lightbox="no" gallery_id="" lightbox_image="" alt="" link="" linktarget="_self" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]https://strongmama.co.il/wp-content/uploads/2019/01/111499-1-400×588.jpg[/fusion_imageframe]

אחרי שקלול של כלל המחקרים הנ"ל הוציאו הרופאים הבכירים את ההודעה המוכרת "לא לשתות". החלטתם התבססה על האמירה העיקרון של עדיף ללכת על בטוח מלהצטער אחר כך (Better safe than sorry).

חזרה למאמרים ראשי

www.StrongMama.co.il