חומצה פולית בהריון- האם חיוני לצרוך ? מהן ההשפעות בהיריון?

חומצה פולית בהריון-

בהשפעת הגן MTHFR עשויים להיות שינויים ביתרונות בין אישה לאישה

באופן כללי מומלץ שכל הנשים צריכות לנטול חומצה פולית, גם בזמן שהן מנסות להיכנס להריון וגם במהלך 12 השבועות הראשונים להריון. הסיבה לכך היא שהחומצה הפולית נחשבת לחשובה מאוד להתפתחות עובר בריא.

אך לאחרונה, מה שנטען כמתאים לכלל הנשים עלול להיות פחות נכון לחלק מהנשים ההרות וכי הן עשויות להפיק תועלת רבה יותר מחלופות לחומצה פולית.

על ידי אכילת מזונות עשירים בחומצה פולית באופן קבוע, רוב האנשים צריכים להיות מסוגלים לקבל את הסכום הדרוש (200 מיקרוגרם ליום). עם זאת אנשים מסוימים, יצטרכו לצרוך יותר מההמלצה הכללית.

[fusion_imageframe image_id="2525" max_width="" style_type="glow" stylecolor="" hover_type="none" bordersize="" bordercolor="" borderradius="" align="none" lightbox="no" gallery_id="" lightbox_image="" alt="" link="" linktarget="_self" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]https://strongmama.co.il/wp-content/uploads/2019/01/FOODWITHHIGHPOLY-1-400×267.jpg[/fusion_imageframe]

מזון עשיר בחומצה פולית הקרוב אלינו.

[fusion_imageframe image_id="2527" max_width="" style_type="none" stylecolor="" hover_type="none" bordersize="" bordercolor="" borderradius="" align="center" lightbox="no" gallery_id="" lightbox_image="" alt="" link="" linktarget="_self" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" animation_type="" animation_direction="left" animation_speed="0.3" animation_offset=""]https://strongmama.co.il/wp-content/uploads/2019/01/15foodswithfolic-400×422.jpg[/fusion_imageframe]

ידוע כי חומצה פולית חשובה מאוד להתפתחות של עובר בריא. זו הסיבה שמייעצים לכל הנשים ההרות והנשים המתכננות להיכנס להריון לקחת כמות כפולה (400 מיקרוגרם ביום) – או אפילו יותר במקרים מסוימים – כדי למנוע את הסיכון למומים מולדים בתינוקות שטרם נולדו.

יהיה כמעט בלתי אפשרי לקבל את הכמות הזו של החומצה פולית רק ממקורות טבעיים. לכן חומצה פולית ניתנת לעתים קרובות לנשים בהריון בצורה של תוספי מזון.

חזרה למאמרים ראשי

www.StrongMama.co.il